Європейський інвестиційний банк та Програма розвитку ООН об’єднали зусилля з місцевою владою для реконструкції лікувального закладу в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України

Фото: Анастасія Войнікова / ПРООН в Україні

Одеса, 8 вересня 2021 р. – Сьогодні було представлено проміжні результати реконструкції поліклінічного відділення Міської лікарні №8, яку проводять коштом Європейського інвестиційного банку. Завдяки капітальному ремонту будівлі незабаром для 46 500 жителів Одеси медичні послуги надаватимуться зручніше та ефективніше.

Модернізацію закладу здійснено завдяки впровадженню Надзвичайної кредитної програми для відновлення України від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Програма реалізується Міністерством розвитку громад та територій України разом з органами місцевого самоврядування за технічної підтримки Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН). Завдяки цій підтримці в Одесі було модернізовано п’ять об’єктів – поліклінічне відділення Міської лікарні №8 та ще чотири школи (у школах №31 та №41 ремонт завершено, у школах №39 та №49 – триває). Загальна сума інвестицій у соціальну інфраструктуру міста склала 4 мільйони євро. Крім цього, з бюджету міста профінансовано додаткові роботи за всіма проєктами.

Директорка департаменту впровадження пріоритетних проєктів регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та територій України Надія Бондарчук зазначила, що модернізація поліклінічного відділення лікарні №8 в Одесі на фінальній стадії, і «результат цієї роботи є свідченням того, що процес оновлення медичної інфраструктури країни не зупинявся і продовжуватиметься надалі, незважаючи на кризу COVID-19 та труднощі, які вона створює».

Під час огляду об’єкту Голова Одеської обласної держадміністрації Сергій Гріневецький наголосив, що партнерство місцевої влади з Європейським інвестиційним банком та ПРООН в Україні у відбудові закладів охорони здоров’я є «важливим для регіону та приносить величезну користь одеситам».

Капітальний ремонт будівлі поліклінічного відділення лікарні №8 включає заміну покрівлі, віконних блоків, усіх внутрішніх інженерних мереж, а також ремонт фасаду та всіх внутрішніх приміщень.

Заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані підкреслила, що у всіх проєктах, які організація реалізовує спільно з міжнародними та національними партнерами, ПРООН прагне забезпечити високі стандарти виконання робіт з модернізації інфраструктури. «Покращення соціальної інфраструктури до максимально можливого рівня є важливим для довгострокового розвитку міст та регіонів і, найголовніше, для покращення якості послуг, що надаються громадянам», — додала вона.

Старший експерт сектору регіонального розвитку Європейського інвестиційного банку Рой Дрейкотт наголосив, що вже цього року 46 500 жителів Одеси отримуватимуть якісну медичну допомогу в модернізованому поліклінічному відділенні Міської лікарні №8. «Європейський інвестиційний банк інвестує кошти у ті проєкти, які є важливими для Європейського Союзу і які забезпечать українцям доступ до базових соціальних послуг на найвищому рівні».

 

Надзвичайна кредитна програма ЄІБ працює в Одеській області з кінця 2019 року. Завдяки її успішним результатам у 2021 році Верховна Рада України ратифікувала нову Фінансову угоду на суму 340 млн євро для продовження заходів впродовж наступних п'яти років. Ці кошти будуть використані для відновлення інфраструктури та поліпшення умов життя і ведення бізнесу в постраждалих від конфлікту регіонах на сході України, а також для сталого розвитку країни в цілому.

 

Контакти для преси:

Юлія Самусь, 

очільниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.org, +380971391475

Ольга Сушицька, o.sushytska@ext.eib.org, +38 067 243 63 55

Вебсайт: www.eib.org/press – Пресслужба: +352 4379 21000 – press@eib.org

 

Довідка:

Про ЄІБ:

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) — це інституція довгострокового кредитування Європейського Союзу. Його власниками є держави-члени Євросоюзу. Банк надає доступ до довгострокового фінансування для розумного інвестування задля впровадження політик Європейського Союзу.

Про ЄІБ в Україні:

Європейський інвестиційний банк працює в Україні з 2007 року. Україна є основною країною-реципієнткою інвестицій ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у цьому регіоні. Банк фокусується на сферах соціальної та економічної інфраструктури, транспорту та зв'язку, розвитку місцевого приватного сектору, енергоефективності, інновацій та протидії кліматичним змінам. Нині ЄІБ є одним із найбільших інвесторів в Україні з портфелем кредитів та гарантій на загальну суму понад 7 млрд євро.

Про Надзвичайну кредитну програму для відновлення України (НКПВУ)

Надзвичайна кредитна програма для відновлення України здійснюється згідно Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком. Через Програму ЄІБ надав місцевим органам влади 200 млн євро у вигляді багатосекторних рамкових кредитів на відновлення важливої комунальної й транспортної інфраструктури та покращення умов життя для внутрішньо переміщених осіб та громад, що їх приймають, у дев’яти областях України: підконтрольних українському уряду територіях Донецької та Луганської областей, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Одеській, Херсонській, Київській областях.

Про ПРООН в Україні:

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) налагоджує партнерство з владою, бізнесом, громадами, сприяючи розвитку країн, підвищуючи їх здатність протистояти кризам, підтримує економічне зростання задля покращення якості життя кожної людини. В Україні робота ПРООН зосереджена на трьох програмних напрямках: інклюзивний розвиток, відновлення та розбудова миру; демократичне врядування; енергетика та захист довкілля. Нині Україна має одну з найбільших програм ПРООН у Європі.

Icon of SDG 03 Icon of SDG 16 Icon of SDG 17

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка