У Мангуші на Донеччині відкрили притулок для людей, що зазнали насильства

14 December 2021

У притулку можна буде оперативно отримати не лише прихисток від кривдників, а й скористатися психологічною допомогою для відновлення внутрішніх ресурсів

Фото: Анастасія Власова / ПРООН в Україні

Мангуш, Донецька область, 14 грудня 2021 – Програма Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) та національними партнерами відкрили притулок для людей, що зазнали насильства, в Мангуші на Донеччині.

Новий притулок стане цілодобовим та безпечним прихистком для людей, що зазнали різних форм домашнього та гендерно зумовленого насильства. Тут вони зможуть сховатися від кривдників та отримати професійну психологічну, соціальну та юридичну допомогу, що буде надаватися кваліфікованими спеціалістами. На базі притулку буде працювати мобільна бригада, яка виїжджатиме за викликом та реагуватиме на випадки насильства, а також за потреби перенаправлятиме людей, що потребують допомоги, до притулку.

В.о. керівника Програми ООН із відновлення та розбудови миру Анджей Болеста наголосив, що цей новий притулок у Мангуші допоможе людям, які тікаючи від насильства, шукають безпечне місце, щонайшвидше знайти опору та отримати підтримку.

«Ми разом із нашими сестринськими агентствами ООН, національними та міжнародними партнерами докладаємо максимальних зусиль для протидії домашньому, сексуальному, гендерно зумовленому та іншим формам насильства на сході України, – сказав пан Болеста. – Це важливе досягнення для сходу України, адже люди там не завжди мають належний та безперешкодний доступ до послуг, зокрема, через збройний конфлікт та пов’язані з пандемією COVID-19 обмеження. Ми переконані, що притулок стане маяком надії для людей, які опинилися у тенетах складних обставин, а завдяки наданим послугам, вони зможуть продовжувати вільне від страху життя».

Капітальні ремонтні роботи, які було проведено у будівлі притулку, передбачали повне оснащення кімнат для людей, що зазнали насильства, та кабінетів для спеціалістів. Усі роботи проведено з урахуванням принципів інклюзивності, аби приміщення були максимально доступні для всіх без винятку.

Проєктна спеціалістка Фонду ООН у галузі народонаселення Ольга Цуприкова висловила сподівання, що притулок стане осередком надання кваліфікованої допомоги людям, що зазнали насильства, не тільки для однієї громади, а для усього Маріупольського району, а в перспективі – для сусідніх громад інших районів області.

«Цьогоріч на Донеччині було пропілотовано механізм закупівлі послуг шелтеру між громадами Покровського району, – зазначила пані Цуприкова. – За умови наявності відповідних договорів, Сартанська, Кальчицька та Нікольська громади сьогодні мають реальні інструменти для перенаправлення осіб, що зазнали насильства, зі своїх громад до нового притулку на Приазов'ї для отримання безпечного місця проживання та комплексу якісних спеціалізованих послуг».

Заступниця голови Донецької обласної державної адміністрації Юлія Костюніна подякувала партнерам із ООН за роки успішної співпраці та плідного партнерства.

«Відкриття притулку є складовою захисту та підтримки, осіб, що зазнали домашнього та геднерно зумовленого насильства», – сказала пані Костюніна. – Цей захід демонструє, що спільні дії міжнародних організацій та місцевої влади можуть збудувати систему рівного доступу до важливих соціальних сервісів для населення».

Адреса притулку не розголошується, аби гарантувати безпеку людей, що перебувають у притулку, та його співробітників.

Загальний бюджет проєкту з відкриття притулку склав 97 004 доларів США (2 609 412,50 гривень), з яких 72 840,61 доларів (1 959 412,50 гривень) – кошти, виділені ПРООН, а 14 869,89 доларів США (400 000 гривень) – кошти UNFPA та 9 294 доларів США (250 000 гривень) – кошти, виділені Мангушською селищною радою.

Притулок для людей, що зазнали насильства, відкрито у межах проєкту, який реалізовано ГО «Маріупольська спілка молоді» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції, а також урядом Великої Британії у межах спільного проєкту з Фондом народонаселення ООН в Україні (UNFPA).

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Влада Соловйова, спеціалістка з комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, vlada.soloviova@undp.org або +380 95 529 4240

Фото: Аліна Божко / Фонд ООН у галузі народонаселення