Обрано 6 найкращих проєктів соціальної інфраструктури, відновлених за підтримки Європейського інвестиційного банку та ПРООН

10 September 2021

Центральна бібліотека ім. Короленка у Маріуполі після капітального ремонту. Фото: Олександр Ратушняк / ПРООН в Україні

Одеса, 8 вересня 2021 р. – Друга щорічна конференція відбулася 8-9 вересня в Одесі в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.

Мета конференції –  представити результати впровадження проєктів із відновлення соціальної інфраструктури та нагородити найкращі з них у таких номінаціях:

Передова лікарня

Капітальний ремонт будівлі з благоустроєм території Лівобережного центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю (бул. Меотиди, 20а, м. Маріуполь, Донецька обл.)

Загальна вартість виконаних робіт становить 31,9 млн грн.

Виконано ремонтні роботи із застосуванням енергоефективних технологій по утепленню зовнішніх стін, цоколю, фундаменту, заміни дверей та вікон, реконструкції покрівлі з утепленням, реконструкції внутрішніх інженерних мереж тощо.

Інноваційна школа

Капітальний ремонт загальноосвітньої школи I-III ступенів № 15 (вул. Гризодубової, 54, м. Мелітополь, Запорізька обл.)

Загальна вартість виконаних робіт становить 67,6 млн грн.

Замінено вікна та двері на енергозберігаючі; повністю відремонтовано покрівлю; виконано заміну інженерних мереж, електричних мереж, водопостачання та каналізації; заміну опалювальної і вентиляційної систем; виконано повний ремонт внутрішніх приміщень, придбано нові меблі та обладнання. Для школярів створено комфортні умови для навчання.

Турбота про дітей

Реконструкція будівель дитячого садка КЗ «ЗДО ясла-садок «Сонечко» комбінованого типу» (вул. Цвітна, 8, м. Гуляйполе Гуляйпільського району Запорізької області)

Загальна вартість виконаних робіт становить 19,2 млн грн.

Виконано роботи із застосуванням енергоефективних технологій по утепленню зовнішніх стін, частковій заміні дверних прорізів, утепленню цоколю, фундаменту, реконструкції покрівлі на шатрову з утепленням, реконструкції внутрішніх інженерних мереж, заміна системи опалення, електричної мережі, водопостачання та каналізації, вентиляційної системи та пожежної сигналізації, придбано меблі та обладнання.

Культура – основа традицій

2 переможця з 3 номінантів:

·       Капітальний ремонт Палацу культури залізничників (вул. Чайковського, 61, м. Мелітополь, Запорізька обл.)

Загальна вартість виконаних робіт становить 43,5 млн грн.

Виконано заміну та утеплення даху, вікон та дверей; капітальний ремонт купольної сцени;  ремонт внутрішніх приміщень; реконструкція внутрішніх водопровідних та дренажних мереж, електропостачання та освітлення; системи опалення, вентиляції та кондиціонування будівлі; оздоблювальні роботи.

·       Капітальний ремонт Центральної бібліотеки ім. Короленка (пр. Миру, 93-б, м. Маріуполь, Донецька обл.)

Загальна вартість виконаних робіт становить 6,6 млн грн.

Виконано оновлення покрівельного покриття з теплоізоляцією, теплоізоляцію фасаду та цоколю, заміну вікон та дверей, внутрішнє оздоблення приміщень, оновлення мереж опалення, електромереж, водопостачання, каналізації, встановлено вентиляційне та протипожежне обладнання тощо.

Нині бібліотека стала справжнім сучасним хабом та коворкінгом для міської молоді.

Забезпечення житлом

Реконструкція нежитлової будівлі під житло для переселенців з розміщенням спортивного та дитячого майданчиків (вул. Абая, 4, смт Біленьке, м. Краматорськ, Донецька обл.)

Загальна вартість виконаних робіт становить 24,6 млн грн.

Виконано фасадні роботи, влаштування стін та перегородок, монолітного залізо-бетонного перекриття, металеві перемички, покрівля, вікна, двері, сходи, внутрішні оздоблювальні роботи, зовнішнє опорядження, система опалення, вентиляції, водопостачання, каналізації, благоустрій території, внутрішній ремонт приміщень, облаштування сантехнічним обладнанням та меблями.

Фактично приміщення реконструйоване в новий житловий будинок на 23 квартири, повністю обладнані для проживання.

Ремонт об‘єктів інфраструктури здійснено в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ) від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Програма реалізується Міністерством розвитку громад та територій України разом із органами місцевого самоврядування за технічної підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Конференція відбувається за участі Представництва Європейського Союзу в Україні, Європейського інвестиційного банку, Міністерства розвитку громад та територій України, Транстеку та ПРООН в Україні та представників громад із цільових областей Програми з усієї України.

Порядком денним конференції також передбачено представлення результатів щорічного соціологічного дослідження впливу Надзвичайної кредитної програми для відновлення України від дослідницької агенції InfoSapiens, обмін досвідом реалізації проєктів від кінцевих бенефіціарів, представників органів місцевого самоврядування, неурядових організацій та ВПО, а також презентації від експертів Групи технічної підтримки ПРООН щодо технічних та фінансових аспектів Програми, застосування антикорупційних практик та інструментів соціального менеджменту під час реалізації субпроєктів.

Довідка:

Про ЄІБ:

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) — це інституція довгострокового кредитування Європейського Союзу. Його власниками є держави-члени Євросоюзу. Банк надає доступ до довгострокового фінансування для розумного інвестування задля впровадження політик Європейського Союзу.

Про ЄІБ в Україні:

Європейський інвестиційний банк працює в Україні з 2007 року. Україна є основною країною-реципієнткою інвестицій ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у цьому регіоні. Банк фокусується на сферах соціальної та економічної інфраструктури, транспорту та зв'язку, розвитку місцевого приватного сектору, енергоефективності, інновацій та протидії кліматичним змінам. Нині ЄІБ є одним із найбільших інвесторів в Україні з портфелем кредитів та гарантій на загальну суму понад 7 млрд євро.

Про Надзвичайну кредитну програму для відновлення України (НКПВУ)

Надзвичайна кредитна програма для відновлення України здійснюється згідно Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком. Через Програму ЄІБ надав місцевим органам влади 200 млн євро у вигляді багатосекторних рамкових кредитів на відновлення важливої комунальної й транспортної інфраструктури та покращення умов життя для внутрішньо переміщених осіб та громад, що їх приймають, у дев’яти областях України: підконтрольних українському уряду територіях Донецької та Луганської областей, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Одеській, Херсонській, Київській областях.

Про ПРООН в Україні:

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) налагоджує партнерство з владою, бізнесом, громадами, сприяючи розвитку країн, підвищуючи їх здатність протистояти кризам, підтримує економічне зростання задля покращення якості життя кожної людини. В Україні робота ПРООН зосереджена на трьох програмних напрямках: інклюзивний розвиток, відновлення та розбудова миру; демократичне врядування; енергетика та захист довкілля. Нині Україна має одну з найбільших програм ПРООН у Європі.

Ukraine Early Recovery Programme - Award Ceremony