Швейцарія та ПРООН працюють над зміцненням членських бізнес-об’єднань в Україні

10 November 2021

Ініціатива спрямована на підтримку мікро-, малого та середнього бізнесу

Едуард Мальцев, заступник декана Києво-Могилянської бізнес-школи, звертається до лідерів українських бізнес-об’єднань мікро-, малих та середніх підприємств на заході у Києві, організованому ПРООН у рамках проєкту, що фінансується Швейцарією. Фото: Антон Скиба / ПРООН в Україні Валентина Науменко / kmbs

Київ, 10 листопада 2021 р. – Цього тижня понад 200 онлайн- та офлайн-представників бізнес-організацій з усієї України взяли участь у конференції, присвяченій зміцненню управлінських та лідерських навичок. Захід організовано ПРООН за підтримки Посольства Швейцарії в Україні та у співпраці з Києво-Могилянською бізнес-школою (kmbs).

Керівниця програм співпраці Посольства Швейцарії в Україні Ніколь Рудер зазначила, що захід об’єднав усі три необхідні складові успіху, «а саме правильну ідею, яка в нашому випадку полягає у розвитку бізнес-об’єднань, надійних партнерів та попит на те, що ми робимо, – сказала вона. – Мені здається зараз нам вдалося це поєднати».

Заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані у своїй вітальній промові сказала, що ПРООН приділяє значну увагу підтримці мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП), «оскільки вони важливі для досягнення Цілей сталого розвитку в Україні». Вона додала, що це складний процес, сповнений серйозних викликів, одним з яких є фрагментація сектору ММСП. «Тому, – зазначила вона, – лише об’єднавшись та виступаючи єдиним голосом, ММСП зможуть подолати всі перешкоди та зробити вагомий внесок у стійке економічне зростання України».

Заступник декана Києво-Могилянської бізнес-школи Едуард Мальцев зазначив, що феномен сучасного лідерства дозволяє людям об’єднувати зусилля для служіння ідеї і створювати бачення майбутнього разом. «Успішні лідери формують стале середовище, сповідують рівність чоловіків та жінок, говорять мовою багатьох культур та є чемпіонами в боротьбі за спільне благо», – сказав він.

Учасники конференції мали можливість приєднатися до онлайн-компоненту лідерської програми прямо під час заходу. Також усі зацікавлені представники бізнес-об’єднань України можуть долучитися до неї за посиланням до 13 листопада. Програма включатиме:

·        трансляцію п’яти щомісячних одноденних модулів,

·        щотижневі вебінари-консультації,

·        онлайн-події за участі провідних представників експертної спільноти та лідерів думок.

На конференції було представлено Звіт за результатами картування членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств України станом на 2021 рік. Це дослідження містить універсальні критерії класифікації членських бізнес-об’єднань, інструментарій вибору організації для вступу, а також базу з 420 членських БО в Україні.

Окрім того, учасники заходу обговорили результати форсайту (практики роботи з майбутнім) в контексті Стратегії розвитку ММСБ в Україні. Викладач kmbs та національний консультант ПРООН Валерій Пекар зауважив, що «основним викликом для бізнесу є постійна зміна правил гри. Такий висновок постає з карти основних проблем бізнесу, розробленої в ході форсайту. Ключова проблема для індивідуальних підприємців – це невпевненість у завтрашньому дні, для мікро-бізнесу – високі податки та низька купівельна спроможність. Для малого бізнесу вирішальним стає брак робочої сили. А от середній бізнес найбільше хвилює незахищеність та рейдерство», – сказав пан Пекар.

Довідка

Національна конференція «Зміцнення членських бізнес-об’єднань України» відбулася в рамках проєкту «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні», що реалізується ПРООН у співпраці з Міністерством економіки України та за підтримки Швейцарії.

Упродовж першої фази проєкту (2015-2018 рр.) ПРООН підтримала сім бізнес-об’єднань. Спираючись на досвід та отримані уроки, ключовим акцентом другої фази проєкту є забезпечення стійкості та нарощування позитивних результатів, досягнутих на першому етапі, зокрема посилення голосу ММСП в Україні шляхом зміцнення більш професійних, орієнтованих на попит та клієнтоорієнтованих бізнес-об‘єднань. Проєкт також спрямований на розширення представлення бізнес-об‘єднань по всій Україні, що, як очікується, позитивно вплине на їхню здатність залучати членів, сприяти конструктивній співпраці з урядовими структурами та розробку політик, що зрештою сприятиме зростанню сектора ММСП.

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, Yuliia.Samus@undp.org або +38 097 139 1475

2021.11.09. BMO Conference / kmbs