Центри ІТ-рішень покликані зміцнити потенціал місцевого самоврядування завдяки використанню сучасних підходів та інструментів е-врядування

Фото: Артем Гетьман / ПРООН в Україні

Краматорськ, Донецька область, Сєвєродонецьк, Луганська область, 5 квітня 2021 р. – Сьогодні Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з національними партнерами урочисто відкрили у Краматорську та Сєвєродонецьку два пілотні Центри ІТ-рішень.

Відкриття центрів на базі Донбаської державної машинобудівної академії та Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля, капітальний ремонт та оснащення приміщень меблями й технікою загальною вартістю 72 000 доларів США (близько 2 млн гривень) здійснено в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Кожен центр вміщує близько 30 робочих місць, оснащених спеціальним обладнанням: це, зокрема, комп’ютери, ноутбуки, графічні планшети, інтерактивні дошки, проєктори, аудіоцентри, сервери, роутери, тощо.

Керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва ЄC в Україні Мартін Шрьодер підкреслив важливість ІТ-рішень, спрямованих на покращення надання послуг місцевим жителям.

«Я радий бачити відчутний результат цифрової складової в нашій спільній програмі соціального та економічного розвитку Донецької та Луганської областей. Два нововідкриті центри ІТ-рішень стануть навчальною платформою для ІТ-розробників та користувачів, яка слугуватиме на користь місцевим громадам та подальшому розвитку цифрових послуг», – зазначив пан Шрьодер.

Пан Шрьодер згадав ще одну ініціативу ЄС на підтримку переміщених університетів, які діють на сході України. «ЄС також підтримує 10 проєктів для внутрішньо переміщених університетів, зміцнюючи їхній потенціал та допомагаючи їм підтримувати конкурентні позиції та якість академічних послуг. Оскільки Центри ІТ-рішень приймають два місцеві університети, я вважаю, що ці центри можуть зіграти вагому роль у перетворенні цих університетів на потужні ІТ-центри», – додав пан Шрьодер.

Відтепер у Центрах ІТ-рішень громади матимуть можливість:

-        розробляти технічні завдання для впровадження нового програмного забезпечення задля переходу до цифрової взаємодії між структурними підрозділами рад та старостинськими округами, місцевою владою та громадянами;

-        отримувати послуги інтерактивного дистанційного навчання, підвищення кваліфікації, перекваліфікації тощо;

-        координувати ІТ-процеси на рівні областей;

-        брати участь у заходах із цифрового навчання.

Присутня на відкритті заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані зазначила, що одним із пріоритетних напрямків роботи ПРООН є сприяння цифровізації громад, особливо постраждалих від збройного конфлікту територій та громад, розташованих поблизу «лінії зіткнення».

«Активніше впровадження цифрових рішень сприятиме підвищенню ефективності місцевого самоврядування на сході України та допоможе подолати деякі адміністративні перешкоди, спричинені конфліктом. Водночас нам потрібно працювати над подоланням цифрового розриву, звертаючи пильну увагу на те, щоб у процесі адаптації цифрових рішень ніхто не залишився без уваги», – підкреслила пані Фоуані.

Пані Фоуані зауважила, що Центри ІТ-рішень – це новий ІТ-простір, який відіграватиме важливу роль у цифровій трансформації спільнот, використовуючи кращі інструменти та найінноваційніші підходи, які допоможуть подолати цифровий розрив.

Окрім того, Центри слугуватимуть майданчиком для розширення співробітництва вищих навчальних закладів, які готують ІТ-фахівців, для проходження студентами навчальної практики, а також забезпечать ефективний механізм обміну інформацією між органами державної та місцевої влади, населенням та медіа, що сприятиме швидкому реагуванню на потреби громад.

Після запуску IT-центрів їхнє матеріально-технічне забезпечення та подальше фінансування діяльності здійснюватимуть навчальні заклади, в структурі яких вони функціонують.

Ректорка Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Ольга Поркуян сказала, що вони підтримують прагнення громад Луганщини до глобальної цифровізації та розвитку е-сервісів і готові задіяти весь науково-технічний потенціал для ефективної участі в цих процесах.

«Ми впевнені, що системний підхід та спільні зусилля і взаємодія державної влади, органів місцевого самоврядування, наукових та освітніх установ на основі Центру ІТ-рішень дозволить вивести інформатизацію регіону на якісно новий рівень», – додала пані Поркуян.

Ректор Донбаської державної машинобудівної академії, доктор технічних наук Віктор Ковальов зауважив, що пріоритетом для діяльності Центру буде взаємодія з громадами для впровадження сучасних цифрових технології в щоденну діяльність. «За нашими прогнозами, серед користувачів Центру будуть представники громад різних рівнів – від обласної адміністрації до територіальних громад, від держслужбовців до пересічних громадян. Для нас це новий цікавий виклик, що відкриває новітні напрями діяльності та співпраці».

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839

opening of IT Solution Centres for communities in eastern Ukraine

Icon of SDG 11 Icon of SDG 16 Icon of SDG 17

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка