Понад 4000 одеських школярів відтепер навчатимуться в школах, модернізованих коштом Європейського інвестиційного банку

7 September 2021

Європейський інвестиційний банк та Програма розвитку ООН об’єднали зусилля з місцевою владою для проведення ремонту навчальних закладів та інших об’єктів соціальної інфраструктури у межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України

Фото: Анастасія Войнікова / ПРООН в Україні

Одеса, 7 вересня 2021 р. – В Одесі відбулось урочисте відкриття відремонтованої школи №41, а також огляд об'єктів соціальної інфраструктури, зокрема міської лікарні та ще двох шкіл, реконструкція яких завершиться до 2021 року.

Капітальний ремонт навчальних закладів здійснено в межах Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (НКПВУ) від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Програма реалізується Міністерством розвитку громад та територій України разом з органами місцевого самоврядування за технічної підтримки Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН). Програма також отримала грант ЄС на суму 1,5 млн євро як технічну допомогу.

Завдяки модернізації шкільних приміщень покращаться умови навчання для майже 4 000 школярів у Одесі. Так, було проведено комплексний ремонт внутрішніх приміщень, тепломодернізацію двох будівель із заміною покрівлі, благоустрій та огородження території. Школа №41 вже давно потребувала оновлення. Будівля, побудована ще у 1892 році, довгий час не експлуатувалася і не відповідала санітарним нормам. Подальший ремонт та реновація приміщень у школах №31, №39 та №49 ще тривають.

Під час офіційного відкриття модернізованої школи №41 Голова Одеської обласної держадміністрації Сергій Гріневецький підкреслив важливість партнерства обласної влади з Європейським інвестиційним банком та ПРООН в Україні у відбудові соціальної інфраструктури. «Наша мета – випустити якнайкраще підготовлених до наступного етапу навчання випускників із міцним фундаментом знань та вмінь. Тому модернізація будівель і матеріально-технічної бази шкіл, яку ми проводимо у партнерстві з Європейським інвестиційним банком і ПРООН в Україні, – важливий елемент у підвищенні ефективності навчання маленьких одеситів», – додав він.

Заступник голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло зазначив, що ЄС підтримує Україну у покращенні соціальної інфраструктури, що є ключовим фактором місцевого розвитку та економічного зростання. «Школа № 41, яку ми сьогодні відкрили після капітального ремонту, є чудовим прикладом партнерства, яке ми розвиваємо в Одеській області, – сказав він. – Це довгострокові інвестиції, які цілком варті вкладених зусиль, адже завдяки цьому забезпечується краща матеріально-технічна база та кращі умови як для учнів, так і викладачів».

Заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані додала, що такі державні інвестиції в освіту забезпечують країні міцну основу на шляху до майбутнього процвітання. «Президент України видав указ про інтеграцію Цілей сталого розвитку в державну політику з урахуванням інтересів усіх і кожного, — зазначила вона. — Відновлення шкіл — це хороший спосіб реалізації ЦСР4, яка прагне забезпечити інклюзивну та справедливу якісну освіту для всіх, включаючи вразливі та маргіналізовані групи населення».

Старший експерт сектору регіонального розвитку Європейського інвестиційного банку в Україні Рой Дрейкотт підкреслив, що ЄІБ приділяє велику увагу створенню сприятливого сучасного середовища, в якому діти можуть отримувати якісну загальну середню освіту, набуваючи важливих навичок спілкування та вирішення завдань різного рівня складності. «Кожен школяр і кожна школярка потребують зручного й сучасного місця для навчання. ЄІБ прагне забезпечити українських школярів сучасними умовами для навчання і розвитку їхнього потенціалу», – відмітив він.

Надзвичайна кредитна програма ЄІБ працює в Одеській області з кінця 2019 року. Завдяки цій підтримці ЄІБ та ЄС в межах Програми НКПВУ в Одесі було модернізовано п’ять об’єктів соціальної інфраструктури – це чотири школи (в школі №41 ремонт завершено, у школах №31, №39 та №49 – триває) та поліклінічне відділення Міської лікарні №8. Загальна сума інвестицій у соціальну інфраструктуру міста склала 4 млн євро. Крім цього, з бюджету міста профінансовано додаткові роботи за всіма проєктами.

Надзвичайна кредитна програма для відновлення України не є одноразовою допомогою. Завдяки її успішним результатам у 2021 році Верховна Рада України ратифікувала нову Фінансову угоду на суму 340 млн євро для продовження заходів впродовж наступних п'яти років. Ці кошти буде спрямовано на відновлення інфраструктури та поліпшення умов життя і ведення бізнесу в постраждалих від конфлікту регіонах на сході України, а також на підтримку сталого розвитку країни в цілому.

Контакти для преси:

Юлія Самусь, очільниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, yuliia.samus@undp.org, +380971391475

Ольга Сушицька, o.sushytska@ext.eib.org, +38 067 243 63 55

Вебсайт: www.eib.org/press – Пресслужба: +352 4379 21000 – press@eib.org

Довідка:

Про ЄІБ:

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) — це інституція довгострокового кредитування Європейського Союзу. Його власниками є держави-члени Євросоюзу. Банк надає доступ до довгострокового фінансування для розумного інвестування задля впровадження політик Європейського Союзу.

Про ЄІБ в Україні:

Європейський інвестиційний банк працює в Україні з 2007 року. Україна є основною країною-реципієнткою інвестицій ЄІБ серед країн Східного партнерства, на неї припадає понад 60% кредитної діяльності ЄІБ у цьому регіоні. Банк фокусується на сферах соціальної та економічної інфраструктури, транспорту та зв'язку, розвитку місцевого приватного сектору, енергоефективності, інновацій та протидії кліматичним змінам. Нині ЄІБ є одним із найбільших інвесторів в Україні з портфелем кредитів та гарантій на загальну суму понад 7 млрд євро.

Про Надзвичайну кредитну програму для відновлення України (НКПВУ)

Надзвичайна кредитна програма для відновлення України здійснюється згідно Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком. Через Програму ЄІБ надав місцевим органам влади 200 млн євро у вигляді багатосекторних рамкових кредитів на відновлення важливої комунальної й транспортної інфраструктури та покращення умов життя для внутрішньо переміщених осіб та громад, що їх приймають, у дев’яти областях України: підконтрольних українському уряду територіях Донецької та Луганської областей, Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Одеській, Херсонській, Київській областях.

Про ПРООН в Україні:

Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) налагоджує партнерство з владою, бізнесом, громадами, сприяючи розвитку країн, підвищуючи їх здатність протистояти кризам, підтримує економічне зростання задля покращення якості життя кожної людини. В Україні робота ПРООН зосереджена на трьох програмних напрямках: інклюзивний розвиток, відновлення та розбудова миру; демократичне врядування; енергетика та захист довкілля. Нині Україна має одну з найбільших програм ПРООН у Європі.

Thousands of schoolchildren benefit from school upgrades in Odesa