На підсумковій конференції оголосили результати конкурсу наукових робіт на тему бізнесу та прав людини, який відбувся за підтримки ПРООН і МЗС Данії.

Фото: Shutterstock

Київ, 19 листопада 2021 р. – Сьогодні, були оголошені результати конкурсу наукових робіт на тему бізнесу та прав людини.

Всеукраїнський конкурс наукових робіт з нагоди 30-ї річниці незалежності України, був проведений за ініціативи Державної установи «Інститут економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова Національної академії наук України», Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Українського координаційного центру з підвищення правової освіти населення, Офісу аналітики та консультацій з питань сталого розвитку за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні, Міністерства закордонних справ Данії та інших партнерів.

На підсумковій конференції, присвяченій соціально відповідальному бізнесу як компоненту сталого розвитку, Дафіна Ґерчева, Постійна представниця ПРООН в Україні, наголосила, що для того, аби торувати шлях уперед до світлого майбутнього з широкими можливостями для всіх українців, ми маємо залишатися зосередженими на тих викликах та можливостях, які пропонують нам Керівні принципи Організації Об'єднаних Націй у сфері бізнесу та прав людини.

«Ми повинні тісно співпрацювати з бізнесом й тими, хто працює з ним і для нього, щоб сприяти швидшому відновленню країни після пандемії COVID-19», - сказала пані Ґерчева.

«Важливо, аби права людини, гендерна рівність і недискримінація були в основі усіх планів із відновлення. Керівні принципи ООН у сфері бізнесу  та прав людини дають чітку концепцію, як відповісти на виклики, що постали перед нами. Реалізація цієї концепції принесе численні переваги Україні, її уряду, приватному сектору та усім громадянам, нікого не залишаючи без уваги».

Людмила Денісова, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, наголосила на важливості таких заходів для підвищення обізнаності українців про права людини.

«Кожен рік у нас збільшується кількість звернень від громадян, чиї права були порушені. За десять місяців до інституції звернулися 52,390 чоловіків та жінок», - сказала пані Денісова.

«Для порівняння, лише у 2020 році до Уповноваженого звернулися 48,000. Це говорить як про те, що є порушення прав людини, так і про те, що збільшується обізнаність громадян про свої права завдяки нашій співпраці. Саме тому сьогоднішній захід є надзвичайно важливим».

У номінації «Здобувачі вищої освіти» (студенти та аспіранти) перемогу здобули:

·         Назаренко Вікторія Леонідівна (Національний університет «Львівська політехніка») – диплом І ступеня;

·         Зеленюк-Джунь Лілія Вікторівна (Національний транспортний університет) – диплом ІІ ступеня;

·         Пшенична Ольга Леонідівна (Київський національний лінгвістичний університет) – диплом ІІ ступеня;

·         Каземирчик Марія Сергіївна (Миколаївський національний аграрний університет) – диплом ІІ ступеня;

·         Дідківський В’ячеслав Миколайович (Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби Київського національного університету імені Тараса Шевченка) – диплом ІІІ ступеня;

·         Погореленко Анастасія Костянтинівна (Навчально-науковий інститут «Каразінський банківський інститут» Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна) – диплом ІІІ ступеня.

У номінації «Молоді вчені» (доктора наук, кандидати наук, доктора філософії) перемогу здобули:

·         Стратійчук Вікторія Миколаївна (Вінницький торговельно-економічний інститут Київського національного торговельно-економічного університету) – диплом І ступеня;

·         Цегельник Ніна Іванівна (Поліський національний університет) – диплом І ступеня;

·         Шуба Марина Володимирівна (Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна) – диплом ІІ ступеня;

·         Ліхоносова Ганна Сергіївна (Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний університет») – диплом ІІІ ступеня.

Ніколай Сондербай, старший радник ПРООН із питань демократії і прав людини, наголосив на важливості закріплення принципів соціально відповідального бізнесу та реалізації Керівних принципів ООН у сфері бізнесу та прав людини в Угоді про асоціацію між Україною та ЄС.

«Це б стало ключовою рушійною силою для дуже затребуваного багатостороннього процесу з напрацювання Плану дій, а також посилило б узгодженість політики в Україні», – сказав пан Сондербай.

«Важливо розглядати права людини та підприємництво як багатосторонню дисципліну, а також необхідно підтримувати Уряд України та бізнес, аби вони змогли побачити усі переваги такого підходу для інклюзивного сталого економічного зростання та розвитку».

Конкурсна комісія отримала 153 наукові роботи з понад 60 вищих навчальних закладів України, присвячених соціально відповідальному веденню бізнеса та Керівним принципам ООН.

ПРООН в Україні сприяє правам людини та приділяє особливу увагу впровадженню Керівних принципів ООН у сфері бізнесу та прав людини. У 2021 році, в рамках проєкту Права людини для України, ПРООН розпочав пілотну ініціативу щодо підприємництва та прав людини, аби виявити прогалини та глибоко проаналізувати ситуацію. ПРООН в Україні завершує комплексне якісне дослідження, яке міститиме науково-обґрунтовані результати, а також міжнародний досвід і найкращі практики, які будуть корисними для посилення прав людини у сфері підприємництва в Україні.

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, Yuliia.Samus@undp.org, або +38 097 139 1475

Icon of SDG 04 Icon of SDG 08 Icon of SDG 17

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка