ООН підтримує безпекові ініціативи з посилення довіри населення до поліції

27 April 2021

Перший креативний простір «Відкрита поліція» у Маріуполі покликаний посилити безпеку населення, підвищити громадську довіру до поліції та сприяти співпраці між поліцією та громадянами

Фото надане Маріупольською міськрадою

Маріуполь, Донецька область, 27 квітня 2021 р. Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції створила перший креативний простір «Відкрита поліція» для покращення співпраці між поліцією та громадянами.

Сучасний, повністю обладнаний поліцейський хаб є відкритим для всіх громадян і призначений для проведення публічних дискусій, заходів і тренінгів.

Креативний простір «Відкрита поліція» – це спільні зусилля поліцейських, громадськості, місцевої влади та міжнародних партнерів, що дозволить правоохоронцям глибше відчути потреби громади, більш гнучко та ефективно реалізовувати правозахисну політику. Новий хаб сприятиме покращенню якості поліцейських послуг та стане місцем, де громадяни та поліція співпрацюватимуть для створення безпечного місцевого середовища.

На засіданні експертної ради з інновацій ГУ НП України у Донецькій області, на якій було оголошено про відкриття хабу, заступник начальника поліції Донецької області Олексій Шевченко відзначив важливість міжнародної співпраці у реалізації безпекових проєктів та наголосив на актуальності відкриття поліцейських хабів.

«Поліція Донеччини завжди відкрита до співпраці з громадою, і нас надзвичайно надихає те, що наші партнери вірять нам. У нас є спільна мета – безпека, і саме завдяки цій потужній підтримці такі креативні простори можуть надалі відкриватися і в інших містах», – зазначив пан Шевченко.

Хаб було створено в рамках спільного проєкту ГО «Рада жінок Донеччини», ГО «Фонд розвитку Маріуполя» та Маріупольської міської ради в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру.

Керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру Віктор Мунтяну відзначив ефективність спільних зусиль громадськості та правоохоронців у створенні безпекового простору та підкреслив важливість побудови ефективної взаємодії у питаннях громадської безпеки, орієнтованої на потреби громади.

«Ми продовжуємо системну роботу з підтримки безпекових ініціатив громадян на сході України. Створення креативного простору «Відкрита поліція» є амбітною ідеєю, яка свідчить про ефективність співпраці поліцейських, громадських організацій та місцевої влади», – зазначив пан Мунтяну.

«Подібна співпраця сприяє налагодженню продуктивного діалогу між усіма акторами сфери громадської безпеки та підвищує рівень довіри населення до органів правопорядку. Довіра громадян до поліцейських є основним критерієм оцінки роботи правоохоронців», – додав пан Мунтяну.

У межах проєкту були також відібрали 15 офіцерів поліції, які пройшли триденний тренінг із мирного врегулювання конфліктів, фасилітації та ненасильницької комунікації.

Креативний простір «Відкрита поліція» був створений за фінансування Програми ООН із відновлення та розбудови миру (коштом урядів Данії, Швейцарії та Швеції – 2 231 880 гривень (79 710 доларів США), Маріупольської міської ради та ГО «Рада жінок Донеччини» (2 767 324 гривень (98 833 долари США). Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) додатково закупита технічне обладнання для хабу на суму 355 208 гривень (12 686 доларів США).

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839