ПРООН та Канада розбудовують мережу мобільних ЦНАПів для східної України

26 April 2021

Жителі громад Гірського, Маріуполя та Новоайдару отримуватимуть якісні адміністративні послуги ближче до своїх домівок.

Фото: Артем Гетьман / ПРООН в Україні

Маріуполь, Донецька область, 26 квітня 2021 р.Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні за підтримки уряду Канади завершила поставку серії мобільних Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів) для громад сходу України.

Сьогодні нові мобільні Центри отримали громади міста Маріуполь, Донецька область, та Гірського й Новоайдару, Луганська область.

Поставка десяти вантажівок розпочалась влітку 2020 року. Мережа мобільних Центрів надання адміністративних послуг покриває віддалені райони Новоайдарської, Гірської, Попаснянської, Станично-Луганської та Сєвєродонецької громад, що на Луганщині та Маріупольської, Кураховської, Сіверської, Мар’їнської й Вугледарської громад, що на Донеччині.

Мобільні ЦНАПи, спеціально обладнані транспортні засоби (вантажні автомобілі), курсують віддаленими районами, зокрема поблизу «лінії зіткнення» на сході України, включно із відвідуванням КПВВ для надання адміністративних та соціальних послуг громадянам. Комфортні та інклюзивні Центри «на колесах» оснащені всією необхідною технічною інфраструктурою та комунікаціями й спеціально обладнані для потреб людей з інвалідністю.

Керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру Віктор Мунтяну зазначив, що розбудова ефективної та прозорої системи надання адміністративних та соціальних послуг залишається одним із пріоритетних завдань Програми.

«Цілісний погляд на ініціативи розширення мережі публічних послуг дозволив нам ефективно та якісно впровадити таку систему на місцевому рівні, у громадах на сході України, – зауважив пан Мунтяну. – Ми прагнемо й далі уможливлювати доступ мешканців віддалених районів, особливо вразливих груп та постраждалого від збройного конфлікту населення, до мобільних пунктів надання послуг».

Пан Мунтяну також підкреслив важливість впровадження кращих міжнародних практик для місцевого самоврядування з точки зору рівності та недискримінації у державних установах та забезпеченні доступності послуг для маломобільних груп населення.

Мобільний ЦНАП надає більше 70 видів послуг, практично ідентичних тим, які нині можна отримати в стаціонарних центрах, як-от оформлення субсидій, реєстрації бізнесу та майна, отримання свідоцтва про народження та пенсійних посвідчень. Крім того, кожен транспортний засіб має чотири робочі місця для спеціалістів Центру, фахівців соціальних служб та пенсійного фонду, а також надавачів безоплатної правової допомоги.

Загальна вартість десяти мобільних ЦНАПів складає близько 1.9 мільйонів доларів США (близько 50 млн гривень). Закупівля та обладнання ЦНАПів здійснювалось у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Канади.

Директорка Канадської програми розвитку в Україні Ашлі Малруні вважає, що інклюзивне врядування має фундаментальне значення для довгострокового сталого розвитку та миру в Україні.

«Самоврядування буде інклюзивним, коли воно ефективно обслуговує та залучає всіх людей і коли установи, політики та служби є доступними, підзвітними та чуйними для всіх членів суспільства», – зазначила пані Малруні.

«Ось чому ми пишаємося нашим партнерством з ПРООН, яка підтримує інклюзивне та доступне надання послуг найбільш вразливим особам, постраждалим від збройного конфлікту, які мешкають на територіях уздовж «лінії зіткнення» та у віддалених районах Донецької та Луганської областей. Ми сподіваємось, що громада Маріуполя відчує вигоди від цього мобільного Центру надання адміністративних послуг, щоб забезпечити кожному члену громади безперешкодний доступ до ключових державних послуг», – додала пані Малруні.

Заступник міського голови Маріуполя Михайло Івченко наголосив, що місто системо працює над створенням ефективної та доступної системи надання послуг. У різних районах міста відкриті сучасні Центри надання адміністративних послуг з усіма умовами доступності.

«Для Маріуполя важливо зробити отримання адміністративних та соціальних послуг швидким, комфортним та доступним кожному, – підкреслив Михайло Івченко. – Ми робимо всі умови для цього. Мобільні ЦНАПи – ініціатива, яка ще більше наближає послуги та сервіси до людей, яким важко самостійно добратися до стаціонарних центрів. Вдячні, що ООН та уряд Канади реалізують такий важливий соціальний проєкт».

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839.