Ініціатива має на меті підтримати жінок-підприємниць у період відновлення України від наслідків пандемії

Фото: ПРООН в Україні

Київ, 23 квітня 2021 р. – Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з Міжнародною організацією праці (МОП) презентували новий спільний пілотний проєкт «Розширення економічних можливостей жінок як відповідь на кризу COVID-19 в Україні».

Проєкт покликаний сприяти сталому відновленню рівня життя населення України, яке зазнало негативних наслідків пандемії COVID-19, зокрема через розширення економічних можливостей жінок шляхом вдосконалення відповідних інституційних механізмів та створення умов для покращення матеріального становища жінок. Проєкт впроваджуватиметься у двох цільових регіонах – Рівненській та Сумській областях.

Відкриваючи презентацію спільного пілотного проєкту, Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначила, що він націлений на усунення прогалин, які виявила пандемія, а також на підтримку вразливих груп.

«Сприяння розширенню економічних можливостей жінок – це надзвичайно важливий крок, що наближає нас до гендерної рівності, – зазначила пані Ґерчева. – Я переконана, що цей проєкт стане початком чудового партнерства, сприяючи рівним економічним можливостям та підтримці економічної стійкості жінок – попри складні виклики, які спровокувала нинішня криза».

Директор Бюро МОП у країнах Центральної та Східної Європи Маркус Пілгрім зазначив, що доступ до ринку праці є ключовим питанням в Україні, адже 36 % жінок віком від 15 до 64 років непрацевлаштовані.

«Пандемія загострила існуючі проблеми в сфері працевлаштування в Україні, – зазначив пан Пілгрім. – У період кризи підприємництво є важливою та подекуди єдиною можливістю для жінок вирватися з бідності, а також може сприяти загальному покращенню ситуації на ринку праці в таких сферах, як гідне працевлаштування, забезпечення гендерної рівності та економічне розширення можливостей жінок».

Під час презентації спільної ініціативи керівник програми ПРООН із розвитку регіонів Мустафа Саіт-Аметов та фахівчиня з розвитку підприємництва та створення робочих місць із Бюро МОП у країнах Центральної та Східної Європи Юдіт Донгус пояснили ключові завдання спільного пілотного проєкту.

«Цей проєкт стосується передусім просування цінностей гендерної рівності та розширення можливостей жінок на всіх рівнях – національному, регіональному та місцевому, – сказав пан Саіт-Аметов. – Загалом проєкт покликаний сприяти сталому відновленню рівня життя населення, яке зазнало негативних наслідків кризи COVID-19 в Україні».

В цілому, спільний проєкт передбачає заходи за чотирма напрямками та кілька додаткових заходів, які охоплюють цю тему на макро-, мезо- та мікрорівнях. Окрім запланованих заходів із просування діалогу для забезпечення інклюзивної політики, чотири місцеві громади та два бізнес-об’єднання отримають допомогу для зміцнення бізнесів, якими керують жінки.

Пані Донгус зазначила, що в межах проєкту сто жінок у цільових областях зможуть пройти тренінги для поглиблення своїх підприємницьких навичок, зокрема використовуючи практики найбільших міжнародних програм із розвитку підприємництва.  

«Ми очікуємо, що сто учасниць створять 60 перспективних бізнес-планів, – зазначила вона. – Згодом 25 жінок-підприємниць зможуть отримати менторську підтримку для реалізації своїх бізнес-планів. Окрім того, у пілотних регіонах було відібрано 25 мікро-, малих та середніх бізнесів, які пройдуть тренінги для опанування інструментів Інтернет-торгівлі. Завдяки доступу до Інтернет-ринків, ці бізнеси стануть стійкішими».

Більше про цю ініціативу можна дізнатися із запису презентації спільного пілотного проєкту українською та англійською мовами.

Для запитів ЗМІ: Антон Сидоренко, спеціаліст із комунікацій, ПРООН в Україні: anton.sydorenko@undp.org, communications.ukraine@undp.org.

Icon of SDG 05 Icon of SDG 08 Icon of SDG 10 Icon of SDG 17

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка