Місцева влада та підприємиці у Рівенській і Сумській областях отримали підтримку в межах проєкту.

Фото: Сергій Перепелиця / ПРООН в Україні

Київ, 24 листопада 2021 р. – Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні спільно з Міжнародною організацією праці (МОП) сьогодні презентували результати спільного пілотного проєкту «Розширення економічних можливостей жінок як відповідь на кризу COVID-19 в Україні» під час онлайн-заходу.

Проєкт стартував у квітні 2021 року як швидка відповідь на кризу COVID-19 з метою розширення економічних можливостей жінок шляхом вдосконалення відповідних інституційних механізмів та створення умов для покращення матеріального становища жінок.

В межах пілотного проєкту понад 200 представників та представниць місцевої влади пройшли навчальний курс «Лідерство в економічному розвитку» на Рівненщині та Сумщині. Також 110 жінок, які зацікавлені в започаткуванні власного бізнесу, взяли участь у шести триденних тренінгах з управління бізнесом. У результаті  учасниці мають змогу створити перспективні бізнес-плани для оформлення банківської позики.

Два відібрані бізнес-об’єднання отримали допомогу з оцінки їхньої продукції, сервісів, членської бази та бази клієнтів для впровадження інклюзивних ініціатив. Це дозволить їм збільшити свою частку на ринку та дохід завдяки більшому охопленню авдиторії.

Понад 60 жінок пройшли поглиблене навчання у сфері електронної комерції та отримали консультаційну підтримку, що допоможе їм скористатися перевагами цифровізації та онлайн-торгівлі, зробити їхній бізнес більш успішним та стійким. Тридцять одна підприємиця отримали понад 200 годин комбінованої менторської підтримки для започаткування власного бізнесу.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зазначила, що підтримка підприємиць і тих жінок,  які планують започаткувати свій бізнес, є значним важелем для розширення можливостей жінок та протидії наслідкам пандемії по всій Україні.

«Я впевнена, що результати, досягнуті в рамках проєкту, сприятимуть подальшому зміцненню стратегічного партнерства з державними і недержавними суб'єктами, просуванню рівних економічних можливостей, підтримці розширення економічних прав та можливостей жінок і їхньої стійкості, допоможуть побудувати краще та екологічно чистіше майбутнє на шляху відновлення після пандемії», – зазначила пані Ґерчева під час онлайн-заходу, де презентували результати спільного проєкту.

Директор Бюро МОП у країнах Центральної та Східної Європи Маркус Пілгрім зазначив, що гендерний розрив у працевлаштуванні сягає 10-12 відсотків в Україні, а гендерний розрив у розмірі оплати праці більше ніж 20 відсотків».

«Якщо ви поглянете на статистку, то побачите, що головна причина низького рівня працевлаштування серед жінок – це неактивність молодих жінок (25-39 років) із сімейними обов’язками на робочому ринку, – додав Пілгрім. – Варто очікувати, що в наслідок пандемії розрив у працевлаштуванні лише збільшиться, саме тому цей проєкт було реалізовано вчасно».

Також було зазначено, що очікувана кількість непрямих бенефіціарів проєкту сягне 350,00 жінок та чоловіків у двох областях. Партнери проєкту – Рівненська та Сумська обласні державні адміністрації, територіальні громади міст Рівне, Гоща, Тростянець та Конотоп, Державна служба зайнятості України, регіональні центри підвищення кваліфікації в Рівненській та Сумській областях, Федерація роботодавців України, Ліга ділових та професійних жінок України – візьмуть на себе відповідальність за забезпечення стійкості та відтворюваності ініціативи.

Більше про результати проєкту можна дізнатися із запису підсумкового заходу спільного пілотного проєкту українською та англійською мовами.

Додаткова інформація:

Проєкт «Розширення економічних можливостей жінок як відповідь на кризу COVID-19 в Україні» реалізовувався спільно ПРООН в Україні та МОП у двох цільових областях – Рівненській та Сумській. Проєкт покликаний сприяти сталому відновленню рівня життя населення України, яке зазнало негативних наслідків пандемії COVID-19, зокрема через розширення економічних можливостей жінок шляхом вдосконалення відповідних інституційних механізмів та створення умов для покращення матеріального становища жінок.

Для запитів ЗМІ:

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій, ПРООН в Україні, Yuliia.Samus@undp.org

Icon of SDG 05 Icon of SDG 08 Icon of SDG 17

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка