ПРООН запустила навчальну програму для керівників 27 членських бізнес-об’єднань України

15 October 2021

Навчальна програма має за мету прискорити розвиток сектора мікро-, малих та середніх підприємств в Україні та підвищити його конкурентоспроможність.

Фото: Валентина Науменко / kmbs

Київ, 15 жовтня 2021 р. – Сьогодні відбувся  офіційний початок програми середньострокового міждисциплінарного очного навчання з компонентом практичного консультування для керівників членських бізнес-об’єднань. Курс запустила Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні спільно з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії у рамках другої фази проєкту ПРООН «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні».

Метою навчальної програми є розвиток лідерів 27 обраних членських бізнес-об'єднань, щоб забезпечити перехід від типового невеликого «клубу підприємців» до всеохоплюючої підприємницької екосистеми та прискорити розвиток сектора мікро-, малих та середніх підприємств (ММСБ) в Україні шляхом зміцнення потенціалу бізнес-об‘єднань.

Максим Борода, керівник проєкту ПРООН, у своєму виступі зазначив, що трансформація класичних малочисельних «клубних» бізнес-об’єднань у сучасні бізнесові екосистеми починається саме з лідерів цих організацій. «Саме тому наш проєкт ініціював розробку унікальної навчальної програми у співпраці з провідною бізнес-школою України, і ми разом вклали до цієї програми найкращі практики з формування сучасних трансформаційних лідерів», - сказав пан Борода.

Максим Борода, керівник проєкту ПРООН «Зміцнення членських бізнес-об’єднань мікро-, малих і середніх підприємств в Україні. Фото: Антон Скиба / ПРООН в Україні

Очікувана тривалість навчальної програми – дев‘ять місяців, що включає в себе установчий одноденний модуль та дев’ять дводенних модулів на трьох інтегрованих рівнях:

1)      Лідер/ка,

2)      Фахівець/чиня,

3)      Слухач/ка.

Під час навчання учасники здобуватимуть необхідні знання та практичні навички для розвитку організаційної, управлінської та фінансової спроможності своїх бізнес-об’єднань.

Навчальна програма проходитиме у Києво-Могилянській бізнес-школі. Це дасть можливість побудувати унікальний нетворкінг із керівниками усіх партнерських бізнес-об’єднань та випускниками програм МВА.

«Це історія про лідерів, про ваш розвиток і розвиток вашого потенціалу, — звернувся до учасників Едуард Мальцев, заступник декана kmbs. — Але це, в тому ж числі, про ваші команди, про те, як ваші люди будуть розвиватися разом з вами і працюватимуть на створення стратегії».

Едуард Мальцев, заступник декана kmbs. Фото: Валентина Науменко / kmbs

Представники бізнес-об’єднань вже познайомилися між собою та з концепцією навчальної програми під час установчого модуля. Вони також послухали перші лекції від експертів, які розповіли про сучасні практики управління, роль менторства та фасилітації під час організації роботи команди. Учасники активно долучалися до дискусій та вже почали «приміряти» отримані знання на власні бізнес-об‘єднання.

«Гнучкість – основний тренд управління компанією», – зазначила Олена Сапожкова, викладачка kmbs. Пані Сапожкова наголосила, що успішне управління можливе тоді, «коли у співробітника і кожного члена організації є абсолютно природнє сприйняття загальної мети як своєї».

Олена Сапожкова, викладачка kmbs. Фото: Валентина Науменко / kmbs

Очікується, що навчальна програма позитивно вплине на організаційну та фінансову стабільність бізнес-об’єднань, допоможе їм стати центрами достовірної інформації для тисяч підприємців, розвивати конструктивну співпрацю з урядовими структурами та брати участь у формуванні державної політики, спрямованої на розвиток сектору ММСП.

Довідка

Упродовж 2015-2018 рр. ПРООН у співпраці з Міністерством економіки України і за підтримки Швейцарії впроваджувала першу фазу проєкту, учасниками якої були сім бізнес-об’єднань, які досягли суттєвих результатів завдяки участі у проєкті.

Спираючись на досвід та отримані уроки, ключовим акцентом II фази проєкту є забезпечення стійкості та нарощування позитивних результатів, досягнутих на першому етапі, зокрема посилення голосу ММСП в Україні шляхом зміцнення більш професійних, орієнтованих на попит та клієнтоорієнтованих бізнес-об‘єднань. Проєкт також спрямований на розширення представлення бізнес-об‘єднань по всій Україні і, як очікується, позитивно вплине на їх здатність залучати членів, сприяти конструктивній співпраці з урядовими структурами та розробку політик, що, як результат,  призведе до зростання сектору ММСП.

Тож успішний досвід буде поширено у другій фазі проєкту (2019-2023 рр.), завдяки розширенню кола партнерських організацій до 27 бізнес-об’єднань різних типів зі всієї України. До цієї групи входять  Торгово-промислова палата України (ТПП), п‘ять регіональних ТПП, п‘ять регіональних універсальних бізнес-об‘днань та дев‘ять галузевих асоціацій.

Для запитів ЗМІ

Юлія Самусь, керівниця відділу комунікацій ПРООН, yuliia.samus@undp.org.

October 2021: Training programme for partner business membership organizations