Проєкт EU4Climate

Зміна клімату є однією з найважливіших проблем, які стоять перед суспільством у 21 сторіччі. Шість країн Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусія, Грузія, Молдова та Україна) стикаються з проблемами дефіциту води та енергії, а також широким спектром геофізичних та кліматичних катастроф. З пришвидшенням темпів поширення стихійних метеорологічних явищ, сільське та міське населення в субрегіоні, ймовірно, стане більш вразливим до них, а загальні витрати на адаптацію за підрахунками можуть різко зрости. Економічний стан регіону характеризується високим рівнем енергоємності та неефективності через залежність від викопних джерел палива, за рахунок яких задовольняється більше 80% енергетичних потреб. Зміна клімату посилить поточний тиск і вплив на природні ресурси та екосистему. Тому, завданням регіону стане перехід до моделі низьковуглецевого розвитку, а також захист населення від наслідків кліматичних змін та стихійних лих.

Для вирішення проблем, пов'язаних зі змінами клімату в країнах Східного партнерства, ЄС та ПРООН надаватимуть підтримку національним урядам в питаннях розробки та впровадження відповідних кліматичних політик в рамках проекту EU4Climate.

Про проект

Проект EU4Climate має на меті сприяння пом'якшенню та адаптації до змін клімату, а також розвитку низьковуглецевої і стійкої до кліматичних змін економіки відповідно до Паризької угоди у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні.

Базуючись на зобов'язаннях країн відповідно до Паризької кліматичної угоди, політичної ініціативи Східного партнерства «20 ключових завдань на період до 2020 року» та Порядку денному ООН у сфері сталого розвитку до 2030 року, проект забезпечить застосування різноманітних підходів до пом'якшення та адаптації до змін клімату заради досягнення скорочення викидів парникових газів та більш ефективної боротьби з наслідками кліматичних змін.

Проект включатиме наступні компоненти:

·         Реалізація та оновлення національно визначених внесків до Паризької угоди.

·         Розробка національних середньострокових та довгострокових стратегій низьковуглецевого розвитку.

·         Впровадження нових надійних механізмів моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів та зміцнення існуючих.

·         Приведення законодавства України у відповідність до права ЄС та Договору про заснування Енергетичного Співтовариства.

·         Інтеграція кліматичних питань в інші сектори, підняття рівня міжінституційної обізнаності (на політичному та технічному рівнях) та розробка галузевих посібників з виконання Паризької угоди.

·         Інвестування у заходи з пом'якшення наслідків та адаптації до змін клімату.

·         Адаптаційне планування з особливим акцентом на прийнятті та, у разі потреби, розробці планів з адаптації (національних та галузевих).

Очікувані результати

·         Національно визначені внески та середньострокові стратегії, відповідно до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, фіналізовано та оновлено.

·         Рівень міжінституційної обізнаності підвищено та координацію на політичному і технічному рівнях в рамках виконання Паризької угоди і відповідних національних зобов'язань покращено.

·         Системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів відповідно до вимог Паризької угоди створено та підсилено спроможність існуючих.

·         Узгодження законодавства України з правом ЄС в галузі зміни клімату, що передбачено двосторонніми угодами з ЄС, а також в контексті Договору про заснування Енергетичного Співтовариства у питаннях зміни клімату, які не охоплені програмою EU4Energy.

·         Створення галузевих рекомендацій для реалізації Паризької угоди в кожній з країн Східного партнерства.

·         Посилена мобілізація фінансових ресурсів для боротьби з кліматичними змінами.

·         Прийняття національних та галузевих планів з адаптації.

У разі зацікавленості у наданні аналітичної підтримки проекту, будь ласка, залишіть свої контакти, заповнивши форму за посиланням.

Status

Ongoing

 

Project start date

1 January 2019

 

Estimated end date

31 December 2022

 

Project office

UNDP in Ukraine

 

Implementing partner

United Nations Development Programme

 

Donor name

European Union

 

Total budget

USD 10,302,160

Budget for Ukraine

USD 1,338,570

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка