Програма раннього відновлення України

UNDP-UA_ERP-cover

Передумови проекту:

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), співпрацюючи з урядом України, надає фінансування для першої Програми раннього відновлення: багатосекторну кредитну лінію з метою інвестування в раннє відновлення ключових об’єктів інфраструктури в постраждалих областях та задоволення базових потреб, а також забезпечення належних умов проживання для переселенців та приймаючих громад. Українські приватні та державні інфраструктури, включаючи систему постачання води та електрики, як і освітні та медичні установи вже пошкоджені десятиліттями недофінансування, недбалості та недостатнього догляду продовжують руйнуватися через конфлікт, що триває у Донецькій та Луганській областях.

Кредит в рамках Програми раннього відновлення на суму 200 мільйонів Євро націлений на підтримку багатосекторних інвестиційних схем у муніципальних та соціальних інфраструктурних секторах з метою подолання наслідків конфлікту на Сході України, а також на управління напливом внутрішньо переміщених осіб в інші регіони країни.

Через складність планування та впровадження, ЄІБ попросив міжнародний фонд «Відродження» (розвиток громади) та Програму розвитку ООН про технічну підтримку (розбудова можливостей та підтримка проектного циклу, в тому числі моніторинг). Роль Програми розвитку ООН полягатиме в наданні компетентних ресурсів Підрозділу з технічної підтримки для успішного управління Програмою на регіональному рівні, а також у наданні підтримки під час підготовки та реалізації субпроектів на місцевих урядових рівнях.

Загальна ціль проекту:

Підтримувати належне впровадження Програми раннього відновлення України в рамках гранту наданого ЄІБ та підвищити спроможність спонсора та кінцевих бенефіціарів ефективно планувати, реалізовувати та моніторити субпроекти, що фінансуються в рамках кредитної лінії. Технічна підтримка також включає допомогу при проблемах соціальної адаптації та супровід місцевих урядів при моніторингу програми.

Ціль проекту:

Сприяти здійсненню Програми раннього розвитку шляхом ефективного моніторингу локальних проектів одночасно розвиваючи потенціал кінцевих бенефіціарів та підтримка на всіх фазах проектного циклу (включаючи, але не обмежуючись, планування, передпроектну пропозицією та проектування, закупівлі, впровадження та моніторингом).

Очікувані результати:

- Ефективне та раціональне управління, моніторинг консультуючись з ЄІБ, Міністерством Регіонального Розвитку, Будівельними та Житлово-комунальними службами, місцевими консультантами та громадським суспільством та звітність стосовно впровадження Програми раннього відновлення, щоб впевнитись, що загальний прогрес та результати відповідають поставленим цілям та досягаються у відповідності зі встановленими термінами.

- Покращення вмінь кінцевих бенефіціарів, які закріплені за Підрозділом технічної підтримки виконувати завдання пов’язані з вибором проектів, реалізацією програми та контролем.

- Збільшення відповідальності та зобов’язань кінцевих бенефіціарів щодо Програми впродовж всіх заходів з технічної підтримки.

 Основні досягнуті результати:

-Формування міцного партнерства з ЄІБ з метою зменшення ризиків корупції під час реалізації кредиту на відновлення в розмірі 200 мільйонів євро для місцевих урядів у п’яти східних областях України;

-Контроль та моніторинг 96 інфраструктурних проектів, включаючи лікарні та гуртожитки. П’ять об’єктів соціальної інфраструктури знаходяться в процесі будівництва у Мирнограді, Донецької області.

Status:

Completed

Project start date:

листопада 2014

Estimated end date:

грудня 2018

Focus area:

 • build resilience to shocks and crisis
 • eradicate poverty in all its forms and dimensions
 • early recovery
 • Funding Support by

  Donor name

 • European Commission
 • Government Of Switzerland
 • Swedish International Development Cooperation (sida)
 • Government Of Japan
 • United Nations Development Pro
 • Government Of Czech Republic
 • Amount contributed

  $ 32 718 995

  Delivery in previous fiscal year

  2019 $ 0

  2018 $ 6 275 670

  2017 $ 9 468 193

  2016 $ 5 845 980

  2015 $ 6 749 824

  2014 $ 0

  ПРООН У світі

  Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
  Перейти на ПРООН у світі

  А

  Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

  Б

  Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

  В

  В'єтнам Венесуела Вірменія

  Г

  Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

  Д

  Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

  Е

  Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

  Є

  Єгипет Ємен

  З

  Замбія Зімбабве

  І

  Індія Індонезія

  Й

  Йорданія

  К

  Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

  Л

  Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

  М

  М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

  Н

  Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

  П

  Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

  Р

  Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

  С

  С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

  Т

  Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

  У

  Уганда Узбекистан Україна Уругвай

  Ф

  Філіппіни

  Ц

  Центральноафриканська Республіка

  Ч

  Чад Чилі Чорногорія

  Ш

  Шрі-Ланка

  Я

  Ямайка