Посилене партнерство для сталого розвитку

Спільний проект Уряду Швеції та Програми розвитку ООН

Загальна інформація про проект

Проект підтримує створення багатостороннього партнерства на регіональному та місцевому рівнях задля вирішення проблем сталого розвитку в Україні. Проект використовує досвід, знання та кращі практики Швеції у сфері сталого розвитку.

У рамках Проекту планується підтримати багатосторонні партнерства між обласною та місцевою владою, радами, університетами, інституціями громадянського суспільства, експертами та бізнесом задля вирішення питань сталого розвитку на місцях. Проект спиратиметься на кращі практики подібного партнерства, зокрема на концепцію SymbioCity[1], що успішно впроваджується у Швеції. У ході реалізації проекту ПРООН разом із партнерами розробить та протестує механізми спільного вирішення місцевих проблем, мобілізації ресурсів, посилення здатності організацій до ефективної співпраці під час визначення та пріоритизації питань сталого розвитку.

[1] SimbioCity – підхід до просування сталого розвитку на місцевому рівні, який було розроблено і вперше запроваджено Урядом Швеції. SimbioCity розглядає міські та сільські громади як живі системи, шукаючи можливості поєднати різні елементи життєдіяльності суспільства (харчування, транспорт, енергетика, відходи) у замкнений цикл, попередити виснаження земельних та природних ресурсів. Підхід ставить за мету зробити міське та сільське середовище сприятливим для проживання, інтегруючи екологічні, соціокультурні та економічні рішення. SimbioCity – це концепція сталого розвитку в дії, що може сприяти впровадженню Порядку денного у сфері сталого розвитку до 2030 року. Використання шведського досвіду також передбачає запровадження підходу, заснованого на широкому залученні всіх зацікавлених сторін.

Мета проекту: сприяння сталому розвитку на місцевому та регіональному рівнях шляхом зміцнення багатостороннього партнерства та реалізації пілотних проектів, спрямованих на вирішення актуальних проблем.

Завдання проекту:

  • Побудувати функціональні партнерські платформи для ініціювання та реалізації процесів сталого розвитку, а також для зміцнення потенціалу організацій, щоб ефективно співпрацювати над спільними викликами.
  • Підтримати на місцевому рівні ініціативи, спрямовані на комплексне вирішення актуальних проблем, з урахуванням комплексного підходу до сталого розвитку та сильного інституційного співробітництва за взірцем концепції SymbioCity.
  • Сприяти синергії між усіма зацікавленими сторонами, які спільними зусиллями працюють задля підвищення якості життя людей та рівня комфорту з урахуванням принципів раціональної економіки, соціальної відповідальності та збереження екології.

Очікувані результати

В рамках проекту буде підтримано і впроваджено п’ять найбільш цікавих та перспективних з точки зору подальшого поширення ініціатив, спрямованих на розв’язання проблем сталого розвитку та розроблених в багатосторонньому партнерстві.

Пріоритетні напрямки підтримки

  • стала мобільність [2];
  • підвищення енергоефективності;
  • ефективне управління відходами;
  • стимулювання місцевого економічного розвитку.

[2] Стала мобільність – це мобільність відповідно до принципів сталого розвитку. Стала мобільність включає надання послуг та створення інфраструктури для переміщення людей і товарів – що сприяє економічному і соціальному розвитку на користь нинішньому і майбутньому поколінням – безпечним, економним, доступним, ефективним і надійним способом, при цьому мінімізуючи вуглецеві та інші шкідливі викиди та негативний вплив на довкілля. Це включає, серед іншого, ефективні й екологічні транспортні системи. Транспорт сприяє розвитку територій, об’єднує  людей та місцеві громади з рештою світу, формує ринки і полегшує торгівлю. Ефективна й екологічна транспортна система має краще справлятися з негативними зовнішніми факторами. Водночас, вона повинна виконувати свою основну функцію, а саме забезпечення більшої мобільності для всіх, зокрема для малозабезпечених і вразливих груп.

 

Бюджет проекту

SEK 5,000,000

Тривалість проекту

грудень 2018 р. – липень 2020 р.

Донор

Уряд Швеції

ПРООН У світі

Ви знаходитесь на ПРООН Україна 
Перейти на ПРООН у світі

А

Азербайджан Албанія Алжир Ангола Аргентина Афганістан

Б

Бангладеш Барбадос Бахрейн Беліз Бенін Білорусь Болівія Боснія і Герцоговина Ботсвана Бразилія Буркіна-Фасо Бурунді Бутан

В

В'єтнам Венесуела Вірменія

Г

Габон Гаїті Гамбія Гана Гаяна Гватемала Гвінея Гвінея-Бісау Гондурас Грузія

Д

Демократична Республіка Конго Джибуті Домініканська Республіка

Е

Еквадор Екваторіальна Гвінея Ерітрея Есватіні Ефіопія

Є

Єгипет Ємен

З

Замбія Зімбабве

І

Індія Індонезія

Й

Йорданія

К

Кабо-Верде Казахстан Камбоджа Камерун Кенія Киргизстан Китай Кіпр Колумбія Коморські острови Корейська Народно-Демократична Республіка Косово Коста-Ріка Кот-д'Івуар Куба Кувейт

Л

Лаоська Народно-Демократична Республіка Лесото Ліберія Ліван Лівія

М

М'янма Маврикій та Сейшельські острови Мавританія Мадагаскар Малаві Малайзія Малі Мальдіви Марокко Мексика Мозамбік Молдова Монголія

Н

Намібія Непал Нігер Нігерія Нікарагуа

П

Пакистан Панама Папуа-Нова Гвінея Парагвай Перу Південна Африка Південний Судан Північна Македонія Програма допомоги палестинському народу

Р

Республіка Ірак Республіка Конго Руанда

С

С'єрра-Леоне Сальвадор Самоа (офіс покриває кілька країн) Сан-Томе і Принсіпі Саудівська Аравія Сенегал Сербія Сирія Сомалі Судан Сурінам

Т

Таджикістан Тайланд Танзанія Тимор-Лешті Тихоокеанський регіон Того Тринідад і Тобаго Туніс Туреччина Туркменістан

У

Уганда Узбекистан Україна Уругвай

Ф

Філіппіни

Ц

Центральноафриканська Республіка

Ч

Чад Чилі Чорногорія

Ш

Шрі-Ланка

Я

Ямайка