Без миру, стабільності, забезпечення прав людини та ефективного врядування на принципах верховенства права не можна сподіватися на сталий розвиток. Ми живемо у світі, що стає все більш розділеним. Деякі регіони досягли стійкого миру, безпеки і процвітання, тоді як інші потрапили у цикл конфліктів і насильства, що здаються нескінченними. Проте така ситуація аж ніяк не є неминучою і має бути вирішена.
Високий рівень збройного насильства і нестабільності справляють руйнівний вплив на розвиток країни. Вони негативно впливають на економічне зростання і часто викликають невдоволення та взаємні образи, що можуть тривати десятиліттями. В умовах конфлікту чи за відсутності верховенства права також поширені сексуальне насильство, злочинність, експлуатація і тортури, а країни повинні вживати заходи для захисту тих, кому загрожують найбільші ризики.
Цілі сталого розвитку спрямовані на значне скорочення всіх форм насильства, а також на пошук, спільно з державними органами та громадами, довготермінових рішень для подолання конфліктів і покращення безпеки. Посилення верховенства права і зміцнення прав людини є ключовими факторами в цьому процесі, як і зменшення незаконного обороту зброї й активізація участі країн, що розвиваються, в інститутах глобального управління.
Цілі в дії

Розбудовуючи мир на принципах терпимості та солідарності
У міжнародний день толерантності Програма розвитку ООН в Краматорську Донецької області зібрала разом дівчат, хлопчиків, жінок і чоловіків різного віку, соціального стану та походження заради просування принципів толерантності, солідарності і відмови від насильства у часи конфлікту. Захід також мав на меті привернути увагу суспільства до проблем прав людини, які відчувають у повсякденному житті представники різних меншин, соціально незахищені групи населення і люди з обмеженими фізичними можливостями. БІЛЬШЕ >
Стать, гроші та влада визначають сприйняття правосуддя та безпеки в Україні – новий звіт ПРООН
ПРООН опублікувала звіт «Правосуддя та безпека: перспективи громад у трьох областях». Дослідження показує, що на більшість відповідей на питання щодо безпеки і правосуддя були дуже схожими у всіх трьох областях – Донецькій, Луганській і Житомирській. Не беручи до уваги деякі розбіжності у відповідях серед людей, що живуть у 20 км від лінії розмежування, люди в усіх трьох областях мають схожі проблеми і ставлення. У той же час наш звіт показує, що є дуже чіткі розбіжності у сприйнятті безпеки і правосуддя в залежності від економічного становища, статі і, в трохи меншій мірі, від того, чи живуть люди в сільській, чи міській місцевості. БІЛЬШЕ >