Дізнайтеся більше про електронне декларування за допомогою безкоштовного онлайн-курсу

16 March 2018

Для того, щоб декларанти зрозуміли ази роботи системи, курс, доступний на платформі Prometheus, має на меті навчити державних службовців новим вимогам щодо розкриття майнової інформації та забезпечити їх необхідними знаннями для прийняття ефективних рішень.

Оскільки майже 1 мільйон українських чиновників зобов'язані звітувати про свої доходи та активи, цей оновлений онлайн-курс, розроблений Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) за підтримки ПРООН, має на меті допомогти зрозуміти тонкощі заповнення декларації та ефективно використовувати нещодавно запроваджену систему е-декларування, яка вже відзначила річний ювілей.

У 2016 році Україна відмовилась від паперових форм на користь електронного реєстру декларацій, зробивши статки посадових осіб відкритими для громадськості та забезпечивши інструментом для оцінки доброчесності чиновників і виявлення незаконного збагачення. ПРООН надав допомогу НАЗК у розробці необхідного програмного забезпечення для системи, яка зараз повністю належить Агентству.

З моменту запуску цієї загальнодоступної онлайн-бази даних широке коло державних службовців, які працюють в центральних та місцевих органах влади, тепер зобов'язані декларувати великий спектр своїх заробітків і майна.

«Важливо відзначити, що коло суб'єктів і об’єктів декларування в Україні є одним із найбільших у світі», – сказав аналітик ПРООН з питань врядування Ігор Гуцуляк. – «Будь-хто може детально проаналізувати інформацію про власність офіційних осіб і членів їх сімей та перевірити, чи не живуть публічні діячі занадто розкішно».

Для того, щоб декларанти зрозуміли ази роботи системи, курс, доступний на платформі Prometheus, має на меті навчити державних службовців новим вимогам щодо розкриття майнової інформації та забезпечити їх необхідними знаннями для прийняття ефективних рішень.

Онлайн-курс проливає світло на те, хто саме має подавати е-декларації, що і як має декларуватися. Курс містить детальну інформацію про кожен з розділів декларації, тому його зручно використовувати як інтерактивну інструкцію під час подання е-декларації. Крім того, у разі потреби користувач може обрати саме той розділ, який йому/їй потрібен та оминути інші.

Курс пропонує загальну інформацію щодо функціонування системи, інструкції щодо реєстрації в реєстрі, поради щодо заповнення кожного з 16 розділів декларації, докладні роз’яснення щодо зміни цифрового підпису та електронної поштової скриньки або інших технічних питань, а також посилання на відкриті державні реєстри, що містять більшість частину інформації, необхідної для заповнення е-декларації.

Пояснюючи, як використовувати такий інноваційний цифровий інструмент, як система електронного декларування, цей курс забезпечує суттєву підтримку як посадовим особам, які зобов'язані декларувати свої активи, так і антикорупційникам, які забезпечують ефективне попередження корупції.

Ініціатива реалізована в рамках проекту «Прозорість і доброчесність публічного сектору», який впроваджується Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії (2015-2018 рр.).