ЄС та ПРООН здійснили поставку дезінфікуючого обладнання для рятувальників на сході України

17 December 2020

Спеціалізоване обладнання використовуватиметься для знезараження громадських місць та транспорту, аби попередити розповсюдження COVID-19 у регіоні

Фото надане Головним управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області

Маріуполь / Сєвєродонецьк / Запоріжжя 17 грудня 2020 р. – Європейський Союз спільно з Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні здійснили поставку спеціалізованого дезінфікуючого обладнання для рятувальних підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Донецькій, Луганський та Запорізькій областях.

Зокрема, завдяки закупівлі обладнання, здійсненій у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру на кошти, виділені Європейським Союзом, рятувальники отримали генератори гарячого туману, апарати високого тиску, помпи ті іншу техніку. Вона використовуватиметься для комплексного знезараження громадських місць та транспорту, аби попередити стрімке розповсюдження COVID-19 в громадах на сході України.

Мартін Шрьодер, керівник відділу місцевого та людського розвитку Представництва Європейського Союзу в Україні, відзначив важливість співробітництва ЄС та ПРООН із Державної службою України з надзвичайних ситуацій на сході України.

«Посилення технічного потенціалу ДСНС – це ключовий напрям із збереження громадської безпеки, який підтримує Європейський Союз на сході України та вздовж узбережжя Азовського моря. Через пандемію COVID-19 у роботі рятувальників у вражених конфліктом громадах на сході України додалося величезне навантаження, а ризики та виклики, які їм доводиться долати, лише примножуються. Робота рятувальних підрозділів стане ще більш дієвою завдяки обладнанню, яке ми передаємо для трьох областей».

Окрім того, рятувальники зможуть використовувати дезінфікуюче обладнання, загальна вартість якого склала 66 326 доларів США (1 890 284 гривень), для оперативного реагування та ліквідації біологічних та хімічних катастроф.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева наголосила, що наслідки пандемії COVID-19 різко підірвали підвалини безпеки в громадах на сході Україні, які, окрім того, вже багато років продовжують потерпати від наслідків збройного конфлікту.

«Успіх будь-якої громади починається з її безпеки, і ми безмежно вдячні рятувальникам за критично важливу роботу та титанічні зусилля, яких вони докладають, аби цю безпеку зберегти. Спільно з нашими європейськими партнерами ми продовжуємо допомагати розбудовувати технічний потенціал ДСНС та закуповувати спеціалізоване обладнання, необхідне для подолання наслідків тривалого конфлікту та  пандемії COVID-19 на сході України», сказала пані Ґерчева.

Начальник Головного управління ДСНС України у Донецькій області Олексій Мігрін сказав, що у період пандемії допомога місцевим органам влади у дезінфекції місць із масовим перебуванням людей є першочерговим завданням для рятувальників області.

«Від всіх рятувальників Донеччини я висловлюю щиру подяку ПРООН в Україні за отриману допомогу. Завдяки новому обладнанню рятувальники продовжать ефективно протидіяти розповсюдженню коронавірусної інфекції у відповідності до міжнародних норм», зазначив пан Мігрін.

Нагадаємо, що рятувальники на сході України отримують підтримку від Програми ООН із відновлення та розбудови миру на регулярній основі: минулого тижня рятувальні підрозділи Донеччни отримали моторні човни, а на початку листопада масштабну партію технічного обладнання.

Для довідки

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують тринадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

Для запитів ЗМІ

Максим Кицюк, спеціаліст із комунікацій, Програма ООН із відновлення та розбудови миру, maksym.kytsiuk@undp.org або +380 63 576 1839