Студенти та викладачі журналістики долучилися до третього фестивалю «Праволюдяність: Медіафест» онлайн

4 September 2020

Фото: ПРООН в Україні

Київ, 4 вересня 2020 р. – Майже 80 студентів та викладачів журналістики з усієї України зібралися онлайн для участі у третьому медіафестивалі «Праволюдяність: Медіафест», щоб навчитися висвітлювати соціально важливі теми, дотримуючись високих етичних стандартів.

Десятиденний захід організовано Інститутом журналістики, Центром прав людини ZMINA та Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) і має на меті долучити молодих фахівців/чинь до цінностей прав людини.

Під час фестивалю майбутні професіонали навчатимуться створювати відео на соціально важливі теми. Вони працюватимуть у п’яти групах та представлять свої відеороботи під час церемонії закриття 13 вересня 2020 р.

Цього року медіафестиваль проводиться онлайн через COVID-19, а сам захід присвячено новими правозахисним викликам, пов’язаним із пандемією коронавірусного захворювання. Протягом наступних десяти днів учасники вивчатимуть онлайн теми гендерної рівності, прав ВПО, інклюзивності, прав дітей та прав людей у місцях несвободи, оскільки пандемія і карантинні заходи вплинули на дотримання цих прав.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева наголосила на важливій ролі медіа у боротьбі з пандемією COVID-19.

«Боротьба з COVID-19 полягає не лише у медичному лікуванні, - зауважила пані Ґерчева. - Для того, аби зупинити поширення захворювання, надзвичайно важливо, щоб люди отримували достовірну, правильну та оперативну інформацію. В Україні саме ЗМІ є головним джерелом інформації для населення».

Як показує нещодавнє соціологічне опитування про ставлення українців до нових викликів, пов’язаних із пандемією COVID-19, більшість українців дізнаються інформацію про коронавірусну хворобу COVID-19 та способи убезпечити себе від неї із засобів масової інформації (63 %) та соціальних мереж (49 %). Такі цифри суголосні результатам загальнонаціонального дослідження «Що українці знають та думають про права людини: оцінка змін (2016–2018)», згідно якого ЗМІ є основним джерелом інформації з прав людини, адже 2/3 жителів України дізнаються про права людини з телебачення.

Високий рівень довіри до ЗМІ покладає на них значну відповідальність. Підхід, що базується на правах людини, має бути в основі журналістської діяльності.

Загальна інформація:

«Праволюдяність: Медіафест» є продовженням Академії з прав людини для викладачів та викладачок журналістики, яка у вересні 2017 року була ініційована Інститутом журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка та Центром прав людини ZMINA за підтримки Програми розвитку ООН в Україні. Перший та другий медіафестивалі вже стали майданчиком для правозахисних дискусій для майбутніх журналістів.

Ініціатива впроваджується в рамках проєкту ПРООН «Права людини для України» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії. 

Для запитів ЗМІ:

Юлія Самусь, спеціалістка з комунікацій, ПРООН в Україні, +38 097 139 14 75, yuliia.samus@undp.org